Hotel Senator , Starachowice Hotel Senator , Starachowice
menu

Szlakiem dziecięcych radości

  1. Hotel Senator
  2. Hotel
  3. Blog
  4. Szczegóły bloga
05 July 2021

W województwie świętokrzyskim na najmłodszych czeka wiele zachwycających atrakcji. Ale tak jak kapryśne bywają dzieci, taka bywa również pogoda. Fakt, że za oknem pada deszcz nie jest powodem, aby Wasze pociechy były pozbawione możliwości odwiedzenia nowych miejsc.

Przedstawimy Państwu propozycje wycieczek pełnych przygód na słoneczny oraz deszczowy dzień.

 

Jeżeli jednak mielibyśmy wskazać miejsce, które zrobi największe wrażenie na najmłodszych, na podium z pewnością znajdzie się Bałtowski Kompleks Turystyczny. W oddalonym od Hotelu o 40 kilometrów Bałtowie na rodziny z dziećmi czeka dzień pełen szaleństwa i wyśmienitej zabawy. Główną atrakcją znajdującą się w kompleksie jest blisko kilometrowa ścieżka, na której zobaczymy około 100 modeli dinozaurów naturalnej wielkości. Ciekawymi miejscem jest również Park Miniatur – tam czeka na nas blisko 50 modeli najważniejszych zamków znajdujących się w na terenie naszego kraju. Czeka tu na nas także Park Safari pełen pięknych zwierząt, Wioska Czarownic, Park Rozrywki z huśtawkami i karuzelami, Wiejska Zagroda oraz atrakcje wodne! W takim miejscu po prostu nie sposób się nudzić.

Na niepogodę również mamy ciekawe rozwiązanie. Naszą przygodę rozpoczniemy w oddalonym od hotelu o 55 km Muzeum Zabawy i Zabawek w Kielcach. Z Babą Jagą za Pan brat, czyli czeka Was 631 m2 zapełnionych przeróżnymi zabawkami, które w dodatku można dotykać, mimo że to przecież muzeum! Już po przekroczeniu bramy dzieci wpadają w wir zabawy, bowiem dziedziniec jest pomysłowym placem zabaw.  Drugi kącik zabaw czeka w muzeum i jest utrzymany w klimacie afrykańskim; jest w nim mnóstwo pluszaków, drewniane klocki i układanki.

Czując smak karmelu udajemy się dalej 150 metrów spokojnym spacerkiem do Manufaktury Cukierków - Magia Karmelu w Kielcach. Każdy może się przekonać jak w magiczny sposób bez użycia maszyn powstają kolorowe lizaki i cukierki.

Często słyszeliście od dzieci pytanie skąd bierze się prąd? I po co on jest? Jeśli chcecie udzielić na nie ciekawej odpowiedzi to wybierzcie się do Energetycznego Centrum Nauki! Słyszeliście o takiej placówce? ECN to tętniąca życiem baśniowa fabryka energii w Kielcach! To tutaj dowiecie się jak powstaje paliwo do samochodu oraz skąd bierze się ropa naftowa? A jeśli chcecie wiedzieć, dlaczego elektrownie wiatrowe tak często buduje się nad morzem, dowiecie się tego po wygenerowaniu silnego wiatru celem wywołania sztormu!

Jeżeli Wasze dzieci mają na koniec dnia jeszcze niespożyte pokłady energii, to proponujemy Park Rozrywki i Trampolin FlySky przy ul. Skrajnej 86B w Kielcach. Obiekt oddaje do Waszej dyspozycji 70 perfekcyjnie wykonanych trampolin dla początkujących i zaawansowanych.

Zaufaj nam, a Twoje dzieci będą Ci wdzięczne za wspaniale wspólnie spędzony czas. 

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close