Hotel Senator Konferencje&Spa ★★★ , Starachowice Hotel Senator Konferencje&Spa ★★★ , Starachowice
menu

Szkolenie Ruska Bania / 1 dzień

 1. Hotel Senator
 2. Hotel
 3. Oferty specjalne
 4. Szkolenie Ruska Bania / 1 dzień
 • HB - Śniadanie i obiadokolacja
 • 1 noc
Serdecznie zapraszamy na trzy etapowe szkolenie w Centrum Termalnym Trzy Miotły, prowadzone przez niesamowitych saunamistrzów: Martę Grzesik oraz Marata Talkum. Naszym marzeniem i ambicją jest aby najbliższy oryginału nurt Ruskiej Bani znalazł swoje miejsce w naszym kraju. Popularyzujemy więc "Latające Miotły" mając nadzieję, iż zainspirujemy Miłośników Saunowania jak i Mistrzów Sztuki Saunowej do prowadzenia seansów baniowych, korzystania z zasobów Matki Natury w swoich Saunariach. Zapraszamy po wiedzę, po inspirację i doświadczenie.

Cena zawiera:

 • Pobyt w pokoju – 1 noc
 • Kolację
 • Śniadanie

* w kolejnych krokach rezerwacji dokonuje się wyboru szkolenia 

Harmonogram szkolenia w dniu 21.05

12:00 – 15:00    szkolenie I Miotła

16:00                    zakwaterowanie w Hotelu

17:00 – 19:00    szkolenie II Miotła – praca w terenie

19:00                    kolacja

22:00 – 01:00    szkolenie II Miotła – praca w saunie / 3 seanse baniowe

 

Pierwsza Miotła – 3 godzinne szkolenie

Koszt: 35 zł/osoba + wejściówka (40 zł jednorazowy bilet)

 

Ten etap szkolenia koncentruje się na idei Ruskiej Bani, Kulturze i tradycji Ruskiej Bani. Poznacie na tym etapie budowę sauny oraz dowiecie się jak to kiedyś grzało się w bani. Dowiecie się kim jest Wiedźma i jak obłaskawić saunowego duszka. Będzie sporo bajania. Na szkolenie poza saunamistrzami mogą zapisać się Miłośnicy wysokich temperatur, ciekawi tego nurtu saunowego

Druga Miotła - 5 godzinne szkolenie

Koszt: 260zł/osoba

Ten etap jest bliższy praktyki. Dowiecie się jak zbierać, wiązać parzyć oraz przechowywać wienniki.

Ile dobra ma w swoich zasobach Matka Natura i jak z nich czerpać. Zioła, napary, pachnące nasiona. Jak suszyć i przechowywać aby cieszyć się tymi dobrami cały rok. Dowiecie się jaki wpływ na ludzki organizm ma Baniowanie. Skąd zapach w Bani w której nie ma olejków eterycznych z buteleczek oraz jak zrobić Zbiteń i jak on działa - napar z 1000 letnią tradycją.

 

Coś więcej o prowadzących szkolenie….

Marat

Urodziłem się w Lidzie na Białorusi.

Jak to często tam bywa w dzieciństwie ojciec pierwszy raz zabrał mnie do bani bardzo wcześnie. Byli tam ośmio i osiemdziesięciolatkowie. Wiecie co zostaje po latach w pamięci? Równość, szacunek i odpoczynek dla każdego! Już w tym samym roku na wiosnę "baniowi dziadkowie" uczyli mnie wiązać witki, układać, suszyć i zaparzać! Starszyzna chętnie dzieliła się z nami wiedza co można a czego nie warto robić. Napary, wywary, okłady: sq w bani na porządku dziennym. Ludzie tam żyjq blisko natury jednocześnie szanujqc tradycję. Na wsi u babci nie chodziło się w pole tylko na IIŁqkowq Szkołę". Poznawałem rośliny i ich działanie a z dziadkiem poznawało się życie pszczół i zwierzqt uczqc się opanowania. Wiele lat później zamieszkałem w mojej drugiej ojczyznie Polsce. Tu studiowałem ukończyłem psychologię. Tu pracuję i aktualnie mieszkam. Chęć niesienia pomocy zaowocowała wyborem zawodowym jestem ratownikiem medycznym. Rozwijałem również rodzinną pasję czyli masaż. Dzięki temu mogę również naprawiać to co się w nas 'popsuło". Ulżyć w bólu i dać chwilę odpoczynku drugiemu człowiekowi.

 

Marta

Urodziłam się w Starachowicach. Jestem lokalną patriotką i przewodnikiem po Górach Świętokrzyskich. Saunuje od ponad 30 lat. Od pięciu jestem zawodowo związana ze Swiatem saunowym. Jestem gospodarzem i Saunamistrzem Centrum Termalnego Trzy Miotły oraz Twórcą marki Miotłowisko i Trzy Miotły. Jestem dumna z tego projektu to dzięki mnie w Trzech Miotłach znajdziecie:

Rodzinne saunowanie, organizuje Imprezy Saunowe dla dzieci 3-12 lat. To odpowiednie miejsce również do inicjacji saunowej. Chętnie dzielimy się wiedzą o kulturze saunowej i jak to zrobić, żeby zaczerpnąć optymalnie dużo zdrowia i relaksu.

Świętokrzyskie mentalnie oprowadzamy ludzi po najstarszych, zacnych Górach Europy inspirując do poznania urody Świętokrzyskiego. Ruska Bania to najbliższy mojemu sercu nurt. Pełna zauroczenia postanowiłam dzielić się wiedzą i promować go. Mając nadzieję na popularyzację go na saunowej mapie Polski gorqco zapraszam na unikalne szkolenie „ROSKA BANIA”.

 

Chcesz wiedzieć więcej?

Informacje odnośnie szkolenia: Marta Grzesik tel 609 457 997 / marta.grzesik@trzymiotly.pl

Informacje w sprawie sposobu rezerwacji i spraw organizacyjnych: Kinga Wróbel tel 698 624 686 / konferencje@h-s.pl

Informacje na temat dostępności pokoi hotelowych: Recepcja tel 41 274 03 90 / recepcja@h-s.pl

 

Warto wiedzieć: 

 • Śniadania podawane są w godzinach: pon. - pt. 6:30 - 9:30, sob.- niedz. 7:00 - 10:00
 • Posiłki serwowane są według aktualnych zaleceń sanitarnych związanych z COVID 19
 • Godziny otwarcia strefy Wellness dostępne TUTAJ
 • Dostawki dostępne w pokojach Comfort, Premium, Delux oraz Butik
 • Dokonanie rezerwacji jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu Hotelowego dostępnego TUTAJ
 • Na terenie hotelu mogą odbywać się imprezy okolicznościowe
 • Na terenie obiektu znajduje się monitorowany parking - koszt 30zł/pojazd/doba 

 

Warunki ogólne:

 • Możliwość zmiany terminu rezerwacji min. 3 dni przed planowanym przyjazdem
 • Rezerwacja zabiegów w Dream Spa koniecznie minimum 3 dni przed planowanym przyjazdem pod nr tel: 606 428 429
 • Doba hotelowa w godzinach 16.00 - 12.00
 • Możliwość wcześniejszego zakwaterowania i późniejszego wymeldowania po wcześniejszym ustaleniu z recepcją
 • Oferta nie łączy się z innymi promocjami
 • Możliwość zmiany standardu pokoju na wyższy za dopłatą (Comfort +50zł/doba, Premium +80zł/doba, De luxe +100zł/doba, Boutique +250zł/doba, Grand +450zł/doba).

Uwaga - Zaliczka do wykorzystania 12 m-cy od zaksięgowania.

Ważne informacje o rezerwacji

Przyjazd: od 16:00 Wyjazd: do 12:00
Dzieci: Dzieci 0-3 - śpiace z rodzicami - gratis Łóżeczko dla dziecka - 30 zł/doba Dostawka  - 100 zł / doba ( dostawki dostępbe w wybranych pokojach Pokoje Comfort, Premium, De lux, Butik)  
Zwierzęta: Możliwość przyjazdu z pupilem w cenie  50 zł/doba
Anulacja rezerwacji: Do złożenia rezerwacji wymagana jest wpłata za cały pobyt z góry za pośrednictwem systemu płatności online. W przypadku anulowania rezerwacji lub niepojawienia się w obiekcie w dniu przyjazdu wpłacona przedpłata przepada.
Karty akceptowane w hotelu: Visa Visa Electron MasterCard Maestro American Express

Pozostałe oferty

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij