Hotel Senator , Starachowice Hotel Senator , Starachowice
menu

Atrakcje w okolicy

  1. Hotel Senator
  2. Atrakcje
  3. Atrakcje w okolicy

Starachowice

Położone na pograniczu Gór Świętokrzyskich i Przegórza Iłżeckiego w Dolinie Rzeki Kamiennej, otoczone rozległymi lasami z malowniczymi zbiornikami wodnymi - Piachy, Lubianka, stanowi doskonałe miejsce do spacerów, wycieczek rowerowych, jak również jest doskonałą bazą wypadową do zwiedzania okolicznych atrakcji.

Muzeum Przyrody
i Techniki

Ekomuzeum położone jest  5 minut spacerkiem od Hotelu Senator w Starachowicach. Możemy w nim zobaczyć bardzo ciekawe ekspozycje stałe: "Zakład wielkopiecowy z 1841 roku", "Wielki Piec z 1899", "Górnictwo rud żelaza", "Technika samochodowa", "Paleontologia", "Archeopark. Osada starożytnego hutnictwa żelaza". "Muzeum Przyrody i Techniki poprzez swój zasób eksponatów jak też charakter ich prezentacji wpisuje się w dyskusję nad modelem ponowoczesnego muzeum. Więcej informacji.

Bałtowski Kompleks Turystyczny

Otoczony zielonymi wzgórzami, położony w widłach rzeki Kamiennej Bałtowski Kompleks Turystyczny to idealne miejsce  do wypoczynku i  rodzinnej zabawy.  Znajdą tu dla siebie atrakcje zarówno fani prehistorycznych stworzeń jak i Ci, którzy cenią sobie bezpośredni kontakt z naturą.  

Sabat Krajno

Sabat Krajno to całoroczny, rodzinny ośrodek edukacyjno-rozrywkowy a zimą stacja narciarska z najdłuższymi w centralnej Polsce trasami zjazdowymi. Jedyne miejsce w którym zjedziesz na nartach pod piramidami oraz przy pięknie oświetlonej wieży Eiffla. W Alei Miniatur zwiedzisz cały świat w parę godzin. Przeniesiesz się prawie na wszystkie kontynenty świata. 

Świętokrzyski Park Narodowy

Góry Świętokrzyskie są najstarszymi w Polsce. Wypiętrzone w trzech różnych okresach górotwórczych, rozłożyły się na Wyżynie Małopolskiej, pomiędzy Pilicą a Wisłą. Ich zarysy są łagodne, a wysokości niewielkie. Fascynują natomiast niezwykle oryginalną budową, urozmaiconą roślinnością i światem zwierzęcym.

Muzeum Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki

Kompleks prahistorycznych kopalń krzemienia pasiastego w Krzemionkach koło Ostrowca Świętokrzyskiego to jeden z najciekawszych i największych obiektów tego typu na świecie. Jego wyjątkowość wynika z doskonale zachowanych hałd górniczych i zagłębień poszybowych, a zwłaszcza podziemi kopalń, które pomimo upływu tysięcy lat dotrwały do naszych czasów w prawie niezmienionym stanie. 

Iłża

Iłża należy do piękniejszych miast powiatu radomskiego. Historia Iłży sięga czasów prehistorycznych, ale zaczątkiem dzisiejszego miasta była średniowieczna osada położona przy przeprawie przez Iłżankę. Iłża to prastary ośrodek sztuki rękodzielniczej. Już w XIII wieku znana była w Europie z wyrobów garncarskich.

Jaskinia Raj

Główna atrakcja przyrodnicza i najpiękniejsza Jaskinia Gór Świętokrzyskich. Podziemna trasa turystyczna prowadzi przez niezwykłe komory, sale i korytarze. Myśliwi epoki lodowcowej – Neandertalczycy obozowali w niej około 50 tys. lat temu, a obecnie jest schronieniem na czas zimy dla hibernujących nietoperzy.

Osada Średniowieczna

W miejscowości Huta Szklana u stóp Świętego Krzyża, pośród malowniczych pasiaków pól znajduje się Osada Średniowieczna. To wyjątkowe miejsce, gdzie turysta na co dzień ma możliwość poznania średniowiecznych tradycji i legend... W krytych strzechą chatach zobaczyć można miejsce pracy kowala, szewca, tkaczki, garncarki, zielarki, wikliniarza, słuchając przy tym ciekawych opowieści średniowiecznych rzemieślników.

Oferty Specjalne

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij