pokaż zdjęcia
pokaż treść

Atrakcje dla dzieci i nie tylko...

Jaskinia Raj i Centrum Neandertalczyka

Jaskinia „Raj” zachwyca bogactwem i różnorodnością kalcytowych form naciekowych. Występują tutaj skupiska stalaktytów o unikatowym na skalę światową zagęszczeniu. Jaskinia uznana została za rezerwat przyrody nieożywionej i stanowisko archeologiczne.

PIERWSZE CENTRUM NEANEDRTALCZYKA to wyjątkowe miejsce, w którym zbiegają się pradawne losy człowieka z najnowszymi odkryciami współczesnej nauki.
Łączy w sobie cele integracyjne, edukacyjne oraz wychowawcze, ucząc zachowań prospołecznych.  Uczniom w każdym wieku pozwala poznać swoje korzenie, a przez to zrozumieć otaczający ich świat.

 

JuraPark Bałtów

JuraPark Bałtów powstał w 2004 roku w woj. świętokrzyskim, na kanwie znalezionych w Bałtowie tropów dinozaurów. Obecnie Bałtowski Kompleks Turystyczny obejmuje, prócz miejsc związanych z dinozaurami, także Zwierzyniec Bałtowski, „Krainę Koni”, Park Rozrywki, Prehistoryczne Oceanarium, Kino Emocji Cinema 5D, Sabathówkę – Wioskę Czarownic, Rollercoaster, domki wypoczynkowe, a zimą – Bałtów zaprasza do Stacji Narciarskiej „Szwajcaria Bałtowska” oraz Wioski Świętego Mikołaja.

 

Park Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno

Atrakcja zlokalizowana jest u podnóża najwyższego wzniesienia Gór Świętokrzyskich tj. Łysicy - 612 metrów n.p.m., w miejscowości Krajno-Zagórze. Poza Aleją Miniatur obiekt posiada w swojej ofercie również park liniowy, wypożyczalnię i tor qudów, kule wodne i łódeczki elektryczne, restaurację, a zimą dodatkowo stok narciarski z wyciągiem.

 

Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka

Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie jest instytucją kultury, której wszystkie działania skierowane są do dzieci, rodziców i osób pracujących z dziećmi.

 

Żywe Muzeum Porcelany w Ćmielowie

W Żywym Muzeum Porcelany będziecie Państwo mieli możliwość zapoznać się z procesem produkcji porcelany, obejrzeć współczesną kolekcję ćmielowskiej porcelany figuralnej, obejrzeć film o Ćmielowie w 22 metrowym, starym, oryginalnym piecu oraz zobaczyć wiele innych atrakcji... poczuć i zrozumieć jak powstają porcelanowe dzieła sztuki.

 

Łysa Góra

 

Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach

Zwiedzający mogą obejrzeć kilkanaście wystaw, m.in. lalki z całego świata, zabawki historyczne i ludowe, modele samochodów, samolotów, statków, kolejkę elektryczną.

 

Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni

 

Gród Pędzików

W ”GRODZIE” znajdują się drewniany zamek z wieżą obronną , kuźnia średniowieczna z wszelkimi wyrobami, wioska rycerska, kuchnia, łaźnia rycerska, piec chlebowy z wędzarnią, strzelnica, staw rybny, kamienny grill, miejsce na ognisko, wierne repliki starych bombard i armat oraz liczne rzeźby plenerowe.

 

Ciuchcia Ekspres Ponidzie

 

Mini Zoo i Golgota w Kałkowie

Realizacja: PROFITROOM

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij